Długo wyczekiwana - nowa generacja Tiguana oczarowała odbiorców stylistyką, dostępnością jednostek napędowych i przede wszystkim nowatorskimi rozwiązaniami. Nowego Tiguana wyposażono w najbardziej innowacyjne systemy Volkswagena. Premiera modelu była największym wydarzeniem tego roku, zarówno dla samej marki, jak i wszystkich fanów SUV-ów w całej Polsce. Ten model - jak informuje importer - jeszcze przed oficjalną premierą zamówiono w 1000 egzemplarzach.

Premiera nowego Tiguana wsparta została kampanią w dominujących stacjach telewizyjnych, radiowych oraz kanałach digitalowych. Wiele uwagi poświęcono optymalizacji i sprecyzowaniu przekazu pod odpowiednie grupy docelowe. Volkswagen zainwestował również w niestandardowe działania. Spójna historia, która angażuje odbiorcę na wiele sposobów m.in. za pomocą nowoczesnych nośników i rozwiązań mediowych sprawiła, że Tiguan stał się partnerem bloggerów na offroadowych szlakach i kompanem każdego odbiorcy.

Działania komunikacyjne prowadzone będą z różną intensywnością do końca bieżącego roku.

Strategię komunikacji oraz działania w kanałach ATL/BTL przygotowała agencja Hand Made. Kampanie digitalowe realizuje K2. Media na potrzeby kampanii zaplanował Mediacom.

Tyskie w digitalu z agencją Hand Made

Agencja reklamowa Hand Made wygrała przetarg na obsługę digitalową marki Tyskie. Agencja będzie wspierać markę strategicznie, kreatywnie i produkcyjnie.